Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Пісківська громада» (код ЄДРПОУ: 04386284) був реорганізований і увійшов до складу Костопільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
Пісківська громада

припинила діяльність, увійшла до складу Костопільської громади

Пенсійний фонд України - про автоматичне призначення пенсій

Дата: 01.07.2020 13:11
Кількість переглядів: 179

Автоматичне призначення пенсій

 

Головне управління Пенсійного фонду України  в Рівненській області на виконання Указу Президента України “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави” від 08.11.2019 № 837/2019 проводить осучаснення процедури подання документів та запроваджує механізм автоматичного (без звернення особи) призначення пенсій за віком при досягненні пенсійного віку.

У такий спосіб з 01 липня 2020 року вже призначатимуть пенсію за віком особам, які мають бажання оформити її дистанційно без особистого звернення до сервісних центрів з використанням кваліфікованого електронного підпису чи за допомогою електронної ідентифікації BankID.

Перший варіант ідентифікації через кваліфікований електронний підпис (КЕП) успішно втілено в проєкті: «Пенсія в один дотик», який передбачав віддалену передачу документів для призначення пенсії з подальшою ідентифікацією особи вже в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області. Тепер ми виходимо на новий рівень, де передбачено повністю автоматизоване призначення пенсії, без особистих відвідувань сервісних центрів Головного управління.

Зараз кожен майбутній пенсіонер має можливість зекономити особистий час та дистанційно подати скановані копії трудової книжки та інші необхідні документи. Фахівці Головного управління проводять їх оцифрування шляхом доповнення персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформацією, наявною в сканованих копіях документів, що дає змогу призначити пенсію в автоматичному режимі.

Для втілення даного проекту проведена серйозна підготовча робота. Протягом травня цього року фахівці Головного управління направили листи-роз’яснення до 759 підприємств, установ, організацій Рівненщини зі списками майбутніх пенсіонерів, які будуть реалізовувати своє право на пенсійне забезпечення у червні-вересні 2020 року. Наші спеціалісти дистанційно надають кваліфіковані консультації кадровим працівникам та докладні роз’яснення алгоритму дій для сканування трудових книжки працівників, які досягнуть пенсійного віку в червні-вересні цього року.

З метою забезпечення накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсій та для інших цілей, передбачених законодавством, Головне управління проводить облік трудової діяльності в електронній формі. Перегляд відомостей про трудову діяльність пропонується в одному з найзручніших і доступних онлайн-сервісів Пенсійного фонду України - електронній трудовій книжці (ЕТК). 

На даний час до Головного управління Фонду в області подано через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України 1514 сканованих копій трудових книжок, з яких оцифровано відповідальними фахівцями Головного управління 1507 трудових книжок.

Невідємною складовою відомостей, поданих  страхувальником є сканована копія згоди працівника щодо надання дозволу на обробку його персональних даних, передбачених Порядком обліку трудової діяльності працівника.

Позначки про вид та спосіб отримання пенсійного посвідчення майбутній пенсіонер проставляє під час дистанційного подання документів. На початку процедури претендент заповнює спеціальну анкету, за результатами якої система видає перелік документів, які необхідні для автоматичного призначення пенсії. Крім того, весь процес після відправлення документів (перевірку пошук помилок та розбіжностей) в режимі онлайн супроводжуватиме фахівець, який веде особову справу.

Головне управління Фонду в області розглядає варіант надання кваліфікованої допомоги громадянам, які планують створити ЕТК самостійно. У сервісних центрах Головного управління вже є робочі місця, оснащені оргтехнікою, де ми допомагаємо громадянам зареєструватися на вебпорталі, але для повного впровадження даної послуги потрібне достатнє послаблення карантинних обмежень.

Зауважую, що безкоштовно отримати КЕП можна: органах Державної податкової служби України або в АТ «Приватбанк».

 

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області Василь Петняк

 

 

 

 


« повернутися

Веб-сайти для сільських та селищних рад України - RADA.ORG.UA Веб-сайти для районних державних адміністрацій України - RDA.ORG.UA Веб-сайти для районних рад України - RAYRADA.ORG.UA Веб-сайти для міських та селищних рад України - MISKRADA.ORG.UA Розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


офіційні сайти «під ключ»
для органів державної влади

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua